Zadbaj o komfort gości hotelowych

Prowadzenie hotelu to wymagające zadanie, zwłaszcza w czasach, kiedy goście wymagają coraz wyższych standardów. Poza udogodnieniami w pokojach i hotelu warto pamiętać także o zostawieniu miniatur kosmetyków w każdej łazience. Nie jest to obowiązkowy element, jednak klienci z pewnością to docenią i inaczej będą patrzeć na prowadzony przez nas hotel.

Podstawowe kosmetyki

Kosmetyki hotelowe, które powinny znaleźć się w każdej łazience to przede wszystkim mydło i żel pod prysznic. Dobrze byłoby, gdyby w zestawie kosmetyków znalazł się także szampon do włosów. (zobacz: Kosmetyki w ofercie) Jest to niewielki pakiet, ale z pewnością zadowoli mniej wymagających klientów. Jeśli natomiast aspirujemy do tego, aby nasz hotel miał wyższy standard to warto zadbać o bardziej rozbudowany zestaw kosmetyków dla gości.

Dodatkowe kosmetyki

Ciekawym dodatkiem do podstawowego zestawu jest na przykład balsam do ciała. Taki kosmetyk z pewnością przykuje uwagę damskiej części hotelowych gości. Dobrym pomysłem jest także dołączenie odżywki, która razem z szamponem będzie tworzyć zgrany duet do szybkiej pielęgnacji włosów. Jeśli w hotelu często gościmy kobiety to dobrze dodać także jakiś produkt do demakijażu twarzy. Może to być na przykład płyn micelarny, mleczko czy żel. Oprócz tego warto postawić w łazience elegancki odświeżacz o przyjemnym, niezbyt nachalnym zapachu.

Warto także sprawdzić asortyment sklepów https://organicseries.pl/ oraz https://www.beautyspaexpert.pl/.

Zapach i opakowania

Niezwykle istotną kwestią w wyborze hotelowych kosmetyków jest także ich wygląd. Chodzi o to, aby opakowania były estetyczne i przyciągały wzrok gości. Dobrze, gdy nawiązują one do stylistyki i wystroju całego hotelu. Ważne jest również, aby były one spójne. Każdy kosmetyk w innym opakowaniu z pewnością nie sprawi dobrego wrażenia na gościach. Świetnym pomysłem jest umieszczenie na nich logo i nazwy hotelu. Zapach także odgrywa istotną rolę. Nie może być on zbyt mocny, powinien być on za to w miarę neutralny, ale przy tym przyjemny w odbiorze. Tak dobrane kosmetyki z pewnością wpłyną na odbiór naszego hotelu i sprawią, że zostanie on dobrze zapamiętany.

Współpraca: Wszystko do hotelu

Post Author: Bednarek Janusz