łajba

Lokale usługowe przyciągają nie tylko ze względu na jakość świadczonych usług ale także ze względu na wystrój – oryginalny i przyjemny

Co sprawia, że do jednych miejsc wracamy często a inne po jednym razie raczej staramy się omijać z daleka? Czynników jest kilka.

Różne lokale

W przypadku lokalu gastronomicznego w głównej mierze nasze odczucia na jego temat wiążą się z doznaniami smakowymi jakich doświadczyliśmy podczas spożywania serwowanego tam posiłku. Jeśli jedzenie było ohydne, nic nie będzie w stanie wpłynąć na nasze postrzeganie. Ale jeśli było w porządku to są inne czynniki, które mogą wpłynąć na naszą częstość odwiedzania.

W przypadku salonu fryzjerskiego oczywiste jest, że kluczowym elementem, który wpłynie na nasze zdanie na jego temat będzie wrażenie jakie wywoła na nas fryzura stworzona przez fryzjera. Niestety, z tym jest o tyle trudniej, że jeżeli zdecydujemy się na konkretniejsze zmiany to podejmujemy duże ryzyko, bowiem nie ma możliwości sprawdzenia jak będziemy wyglądać po metamorfozie. Jeśli fryzjer potrafi nam mniej więcej doradzić co nam będzie pasowało jest większa szansa na to, że zmiana będzie korzystna. Jeśli jednak zabieg się nie uda, mało prawdopodobne będzie to czy wrócimy do danego zakładu. Są jednak jeszcze inne kwestie, które mogą wpłynąć na nasz wybór.

W przypadku salonów kosmetycznych głównie będziemy się skupiać na jakości oferowanych usług oraz na profesjonalności kosmetyczki. Jeśli przeprowadzane przez nią zabiegi będą przynosiły porzadane efekty istnieje duża szansa, że na powtórny zabieg umówimy się w to samo miejsce. Jeśli jednak czas spędzony w takim salonie okaże się stracony na następną wizytę poszukamy innego miejsca. Oprócz poziomu świadczonych usług na nasze wrażenia będą miały wpływ także inne elementy.

dom

Wystrój

Rodzaj świadczonych usług to to co dzieli wymienione miejsca, natomiast to co je łączy i co może wpłynąć na wybór takiego miejsca a nie innego to w dużej mierze wystrój oraz cena.

Wystrój chociaż nie jest mocno związany z rodzajem opisywanych usług odgrywa dużą rolę dla miejsc ich wykonywania. Klienci spędzają w nich sporo czasu, i warto zadbać o to aby dobrze się wtedy czuli. Aby zadbać o oryginalny i adekwatny nastrój można wykorzystać fototapetę aby nadać wnętrzu niepowtarzalny charakter. Duży wybór fototapet dostępny na stronach dekorolka.pl i artpasaz.pl. We włoskiej pizzerii można jedną ze ścian ozdobić fototapetą z wizerunkiem uliczki z tego kraju, albo jakiejś znanej atrakcji. W salonie fryzjerskim można zastosować oryginalny wzór w nożyczki, a w salonie kosmetycznym jakiś odprężający krajobraz. Możliwości jest tyle ile lokali i pomysłów właścicieli. A klienci na pewno nie pozostaną obojętni ciekawemu oryginalnemu wnętrzu.

Podsumowanie

Ceny są niestety w naszym kraju jeszcze dosyć dużym czynnikiem decydującym. Społeczeństwo wbrew temu co podają statystyki nie jest na tyle bogate aby płacić ceny jak na zachodzie, które coraz częściej są stosowane. Powoli jednak przekonujemy się, że jakoś kosztuje. A jeśli chce się mieć coś taniej to trzeba liczyć się z tym, że może nie w pełni spełniać nasze oczekiwania. Niestety – coś za coś.

Post Author: Bednarek Janusz