Kiedy stosowane są bloczki silka?

Silka to znany materiał budowlany dedykowany do wznoszenia ścian. Skład oraz mechanizm przemysłowy składników wapienno-piaskowych oddziałuje na uzyskanie poprzez nie doskonałych parametrów wytrzymałościowych oraz izolacyjnych, jak i wytrzymałości na oddziaływanie elementów pogodowych oraz biologicznych. Silka to nic odmiennego jak cegła wapienno-piaskowa. Stanowi dodatkową opcję dla ceramiki oraz betonu komórkowego jako produkt do stawiania ścian.

Czym są silikaty?

Silikat to produkt budowlany, robiony z naturalnych materiałów (piasek kwarcowy, wapno, woda). Większość wagi (choćby 90 proc.) zajmuje piasek kwarcowy, jaki także uzupełniany jest wapnem i wodą. Bloczki silikatowe tworzone są już od przeszło wieku – technika owa zastrzeżona została już w 1880 roku. Mineralny silikat wykorzystywany jest pod naciskiem działania pary hydrologicznej. Po właściwym utwardzeniu, produkt ów staje się niezwykle wszechstronny.

Właściwość silikatu oraz betonu komórkowego

Ważną rozbieżnością pomiędzy owymi dwoma produktami jest metoda stosowana do ich produkcji. Cegły silikatowe robi się przez budowanie wagi wapienno-piaskowej w określonych prasach, natomiast potem utrwalanie w autoklawie. Dzięki temu charakteryzują się one dużą wytrzymałością oraz trwałością na nacisk o wielkiej sile. Produkcja betonu komórkowego polega na wykonaniu masy z wapna, cementu, natomiast również piasku czy popiołu, do jakiej daje się aluminium. W efekcie reakcji z wapnem dochodzi do wzrastania wagi oraz powstania swoistej miękkiej struktury.

Bloczki Silka oraz ich wykorzystanie

Bloczki Silka mają wykorzystanie przy budowie konstrukcji wznoszonych ścian zewnętrznych oraz wewnętrznych, ścian piwnicznych. Ofertę wzbogacają; składniki wielkowymiarowe Silka Tempo, zaprawy i pozostałe artykuły uzupełniające. Do produkcji bloczków wykorzystuje się ekologicznych materiałów – wapna, piasku oraz wody, co pozwoli na osiągnięcie wielkiej gęstości wyrobów, dzięki czemu mają one szereg niezwykle dobrych wartości : duża trwałość, izolacyjność dźwiękowa, odporność, wytrzymałość przeciwpożarowa, naturalność.

Naturalne wyjście – bloczki silikatowe

Należałoby podkreślić, iż bloczki Silka są produktami w całości naturalnymi, robionymi jedynie z ekologicznych produktów. Nie mają żadnych niekorzystnych dla zdrowia oraz otoczenia domieszek, natomiast więc tworzą odpowiednie warunki do życia. Co więcej, bloczki silikatowe okazują najmniejszą radioaktywność naturalną ze wszelkich dostępnych produktów budowlanych. Liczne zalety stawiają bloczki silikatowe w elicie produktów budowlanych, po jakie sięga się niezwykle wielokrotnie.

Post Author: Bednarek Janusz