krysztal-w-kuchni

Jakie proste ozdoby ze szkła mogą sprawdzić się w kuchni i salonie?

Szkło, obecne jest praktycznie wszędzie, w każdym zakątku naszego domu czy mieszkania. Nie mówiąc o takich oczywistościach jak szyby w oknach, przeszklone drzwi, które się zdarzają już nie tylko w łazienkach. No i same łazienki właśnie – szkło w kabinach, lustra i całe mnóstwo innych rzeczy. Przykłady moglibyśmy po prostu mnożyć.

W każdym razie, dzisiaj skupmy się na szkle, ale raczej na gruncie mniejszych przedmiotów. Takich, które mogą stanowić wprost świetną dekorację w domu. Salon, kuchnia – naprawdę można się tutaj pokusić o ogromne pole do popisu. Co ciekawe, małym nakładem kosztów oraz wykazując po prostu nieco kreatywności. Oto kilka bardzo luźnych pomysłów, które prawdopodobnie będą stanowić przynajmniej świetną inspirację do własnych poszukiwań.

Szkło ozdobne?

W gruncie rzeczy, to przecież oczywiste. Szkło nadaje się świetnie na materiał ozdobny. Szczególnie, że jest cała gama produktów, które będą to zdobienie doskonale wspomagać. Wystarczy wspomnieć choćby o specjalnych farbach do szkła, różnego rodzaju innych środkach. Jest naprawdę w czym wybierać i trzeba jasno powiedzieć, że to praktycznie jedna z najprostszych i też najbardziej efektownych opcji.

Słoiki, nie tylko w Warszawie

Nawiązanie do slangowej nazwy osób spoza Warszawy, które mieszkają w stolicy, nieprzypadkowe. Bo rzeczywiście, często zdarza się, że w słoikach przywożą sobie jedzenie z rodzinnych domów. W porządku, w końcu po coś te słoiki są. Jednak odpuśćmy na chwilę ich funkcję przechowalniczą. Skupmy się natomiast na tym, co ma nam do zaoferowania pusty słoik. Na pierwszy rzut oka na pewno to, że jest dostępny w różnych rozmiarach, średnicach i tak dalej. Pomysł na efektowne szklanki do drinków lub koktajli? No właśnie, nasuwa się sam. W wielu knajpkach zamówisz drinka czy lemoniadę w zakręconym słoiku z miejscem na słomkę w pokrywce. A jaki problem, żeby takie szklanki zmajstrować samodzielnie?

Co jeszcze?

Dobrym elementem, poza słoikami, będą także butelki. Na przykład – po winie. To świetna podstawa do tego, by stworzyć świecznik typu DIY, poza tym, butelki z przezroczystego szkła – na przykład pomalowane lub ozdobione inną techniką. To dobry dodatek do wnętrz, ale też może się sprawdzić jako wazon do pojedynczych kwiatów. A czasem taki butelkowy kwiat nadaje zupełnie innego klimatu wnętrzu, więc jeżeli ktoś lubi zmiany metodą prostych, małych kroków. Poza tym, jest jeszcze jedno, bardzo ciekawe, choć już nieco mniej samodzielne rozwiązanie. Ciekawe są też kryształy, które można wykorzystać na różne sposoby – więcej o kryształach 3d tutaj.

Panele szklane

To element dekoracyjny, który dopiero się rozkręca, jeśli chodzi o popularność w polskich kuchniach. Tak naprawdę, choć coraz więcej firm ma je w swojej ofercie, wciąż jakby ludzie niezbyt przekonani byli do tego rodzaju dekoracji. Panele szklane, często z różnymi nadrukowanymi graficznymi motywami, dobrze sprawdzają się na ścianach sąsiadujących na przykład z blatem kuchennym. Jeśli mamy długi blat, tym samym długą ścianę, wkomponowanie takiego szklanego panelu może być bardzo ciekawym rozwiązaniem, które podniesie optyczną atrakcyjność całego wnętrza kuchni. Często motywy na takich panelach nawiązują do kuchni bezpośrednio. Przedstawiając różnego rodzaju sprzęty i produkty, takie jak garnki, noże, warzywa oraz owoce.

Post Author: Bednarek Janusz