Jak wybrać oświetlenie do przedpokoju?

Przedpokój i korytarz to pomieszczenia pełniące funkcję praktyczną. To tutaj ubieramy się w odzież wierzchnią przed wyjściem z domu oraz rzucamy ostatnie spojrzenie w lustro, upewniając się, że czapka prosto leży na głowie i wyglądamy doskonale. Z reguły jest to miejsce słabo doświetlone ze względu na brak okien, dlatego dobór właściwego oświetlenia jest bardzo ważny.

Jak dobrać optymalne oświetlenie sufitowe

Przedpokój jest przede wszystkim ciągiem komunikacyjnym, dlatego powinien zostać wyposażony w oświetlenie zapewniające doskonałą widoczność. Żyrandole do przedpokoju (http://www.lights.com.pl/Zyrandole-przedpokoj-wiatrolap-245-9kp/zapewniają górne rozproszone światło, które jest idealnym rozwiązaniem w małych i ciemnych pomieszczeniach. Jeśli lubimy minimalizm, w roli światła górnego doskonale sprawdzi się również LED, plafon lub halogen. Nie możemy zapominać o odcieniu i temperaturze oświetlenia. Spośród barwy ciepłej, neutralnej i zimnej najlepiej zdecydować się na tonację neutralną o wartości około 3500 K – 4300 K. Jeśli naszym celem jest nadanie pomieszczeniu przytulności, z powodzeniem można dodać kinkiety ścienne o ciepłej tonacji światła.

Design jest ważny

Nie tylko zasady praktyczne powinny kreować wybór oświetlenia do przedpokoju. Jednolita stylistyka pomieszczeń w mieszkaniu lub domu jest tak samo ważna i świadczy o przemyślanym urządzeniu wnętrz oraz dobrym guście. Jeśli w wykończeniu naszych wymarzonych czterech kątów kierowaliśmy się stylem glamour, duży ekskluzywny żyrandol z kryształkami doskonale dopełni stylizacji, a barokowe lustro z ażurową ramą rozproszy światło, rozjaśniając dodatkowo korytarz. Jeśli sympatyzujemy ze stylem nowoczesnym we wnętrzach, w przedpokoju idealnie sprawdzi się minimalistyczna kilkuramienna lampa sufitowa z metalu w połączeniu z satynowym szkłem. Uniwersalnym rozwiązaniem jest zakup żyrandola w kolorze bieli lub czerni z dodatkiem stali, lub chromu.

Sprawdź także -> https://www.albertfresh.pl/

Wybierając oświetlenie do przedpokoju, należy pamiętać o dodatkowym doświetleniu lustra kinkietem, punktem lub listwą LED. To niezawodny sposób, aby powiększyć i rozświetlić przestrzeń, oraz ułatwić weryfikację nieskazitelnego wyglądu przed wyjściem z domu.

Pstryk

Post Author: Bednarek Janusz