Jak urządzić łazienkę na piętrze?

Łazienka jest na tyle ważnym pomieszczeniem, że z reguły urządzamy ją zarówno na parterze, jak i na piętrze. Wielu zależy na funkcjonalnej i komfortowej aranżacji tego pomieszczenia. Dlatego niektórzy swoje zapytania kierują do architektów z nadzieją, że w niedługim czasie otrzymają odpowiedź. W tym przypadku nie trzeba być profesjonalistą, aby odpowiednio zagospodarować przestrzeń łazienki na piętrze. Należy jednak dostosować się do kilku prostych zasad.

Płytki do samego sufitu

Łazienka będzie funkcjonalna, jeżeli płytki zostaną wykonane na wszystkich ścianach od podłogi po sam sufit. To ułatwi utrzymanie pomieszczenia w oczekiwanej czystości. Poza tym będzie ładniej się prezentować. W dużych łazienkach fajnie wyglądają duże płytki. Łazienka nabiera wtedy nowoczesnego i eleganckiego stylu. Kolor płytek zależy od tego, jaką kto chce mieć łazienkę. W ciasnych pomieszczeniach najlepiej pasują jasne płytki bez wzorów lub tylko z niedużymi elementami dekoracyjnymi. W dużych płytki mogą być ciemne. Ciekawie prezentują się płytki łączone w ciemnym i jasnym kolorze.

Wanna

Łazienka na piętrze zazwyczaj służy do wieczornych kąpieli po ciężkim dniu pracy. Wówczas niejedna kobieta marzy o tym, aby położyć się w wannie pełnej gorącej wody i piany. Dlatego ten element powinien znaleźć się w danym pomieszczeniu. Dziś można kupić wanny standardowe i narożne, duże i małe. Wybór to sprawa indywidualna. Jeżeli kogoś na taką stać, warto zainwestować w wannę z hydromasażem i innymi funkcjami.

Opcjonalnie prysznic

Niektórzy nie wyobrażają sobie łazienki bez prysznica. Jeżeli nie chcą wykonać go na parterze, to też mogą umieścić go na piętrze. Niestety jednak połączyć te dwa urządzenia można tylko w dużych łazienkach. Jeżeli jest ciasna, do wanny można dokupić parawan – osłonę lub specjalne drzwi. Wówczas wanna zyska dwie funkcje – będzie wanną, a czasem głębokim brodzikiem.

Więcej dekoracji do łazienek na http://plakatynasciany.pl/dekoracje/plakaty-do-lazienki/.

Meble łazienkowe

W łazience na piętrze powinny znaleźć się meble, ponieważ pomieszczenie to stanie się funkcjonalniejsze. Na przykład szafka pod umywalką będzie służyła do przechowywania środków czystości. W tak zwanym słupku łazienkowym można umieścić kosmetyki i ręczniki na zmianę. Dzięki meblom można łatwiej zapanować nad bałaganem w łazience. Zresztą sama łazienka wówczas ładniej się prezentuje.

Elementy dekoracyjne i akcesoria

Jeżeli tylko jest taka możliwość, w łazience można umieścić elementy dekoracyjne w postaci kwiatów. Rośliny to dobry pomysł, szczególnie gdy łazienka ma okno. Będą ładnie rosły i zarazem zdobiły to pomieszczenie. Poza tym dobrą dekoracją będą tu same akcesoria jak kubek na szczoteczki do zębów, eleganckie lustro, czy wieszak na ręczniki. Nie trzeba przesadnie zdobić łazienki, bo powinna być przestronna i łatwa do utrzymania w czystości. Im więcej dodatków, tym trudniej zapanować nad porządkiem.

Łazienka na piętrze to zwykle ta, w której przygotowujemy się do snu. Musi być urządzona komfortowo i funkcjonalnie. Zapewne tylko wtedy spełni oczekiwania wszystkich domowników.

Post Author: Bednarek Janusz