wzorek

Jak stworzyć hipoalergiczny pokój hotelowy?

Można powiedzieć, że alergie dotykają około 300 milionów ludzi na całym świecie, a co za tym idzie, również w Polsce bywa ich niezwykle dużo. Alergeny to zmora czterech na dziesięciu polaków, której nie da się pozbyć. O ile nasze mieszkanie może być sterylne, posprzątane i zachowane w ramach antyalergicznych standardów, problemem może stać się wyjazd na urlop czy wakacje, w czasie których nie mamy wpływu na to jak wygląda struktura krótkoterminowo wynajmowanego pokoju hotelowego. Warto więc pomyśleć o klientach i gościach naszego hotelu, którzy cierpią na światową zmorę, jaką są alergie i przystosować pokoje tak, aby ich wypoczynku nie zakłócił żaden alergen.

Urządzenia w pokoju hotelowym

Wprowadzenie antyalergicznych standardów nie jest trudne, jednak są to rzeczy, na które należy zwrócić uwagę w czasie projektowania hotelu czy pensjonatu, lub dostosowując jego wyposażenie. Do rozwiązań, które znacznie poprawią komfort wypoczynku gości z alergią należą zamontowanie oczyszczacza powietrza, ograniczenie się do wykładzin z krótkim włosiem, zainwestowanie w antyalergiczne materace, zminimalizowanie dekoracji oraz duża częstotliwość sprzątania pokoju. http://www.profilcosmetics.com/pl/marki/colors

Zamontowanie oczyszczacza powietrza to świetne rozwiązanie dla każdego właściciela hotelu, który pragnie dać swoim gościom zarówno świeże i czyste powietrze wolne od alergenów, jak i alternatywny środek klimatyzacji. Wiele oczyszczaczy powietrza posiada dodatkowe jonizatory, co znacznie poprawia jakość wdychanego powietrza i wzbogaca je o niezbędne dla ludzkiego zdrowia jony jodu. Dodatkowo taki oczyszczacz usuwa praktycznie wszystkie zanieczyszczenia powietrza — od roztoczy i kurzu aż po alergeny niewidoczne dla ludzkiego oka.

woda

Wykładziny i dywany

Wykorzystanie tylko i wyłącznie wykładzin z krótkim włosiem lub całkowita rezygnacja z wykładzin to równie dobry pomysł, dzięki któremu ograniczymy produkcję kurzu, roztoczy oraz alergenów unoszących się w powietrzu. W długim włosiu znacznie łatwiej osadzają się zanieczyszczenia i niezwykle trudno bywa je usunąć. Wykładziny z długim włosiem gromadzą zanieczyszczenia wewnętrz zagęszczonych puszystych włókien i mimo, że taka wykładzina jest niezwykle wygodna, jest też nieodpowiednia dla alergików.

Antyalergiczne materace, pościele i poszewki mogą znacznie bardziej podnieść komfort wypoczynku i pobytu gościa w naszym hotelu lub pensjonacie. Bardzo często takie elementy wyposażenia zawierają w sobie cząsteczki srebra, które uniemożliwiają zaleganie kurzu, alergenów czy roztoczy wewnątrz włókien oraz zapobiegają powstawaniu nowych kolonii roztoczy. Zminimalizowanie dodatkowych dekoracji, takich jak ogromne zasłony, sztuczne kwiaty, plastikowe dekoracje czy wazony, to również dobre rozwiązanie, jeśli chcemy stworzyć miejsce przyjazne dla alergików. Takie dodatki są idealnym środowiskiem dla roztoczy, ponieważ przez swoją nieregularną budowę bardzo ciężko jest je dogłębnie wyczyścić, w czego następstwie w dużych ilościach osadza się kurz.

Częstotliwość sprzątania pokoju również ma ogromne znaczenie. Jeśli chcemy, aby pokój hotelowy był hipoalergiczny i antyalergiczny, warto sprzątać go znacznie częściej. Taka operacja uniemożliwi nadmierne osadzanie się kurzu oraz powstawanie roztoczy. http://www.profilcosmetics.com/

Post Author: Bednarek Janusz