Jak powiększyć małe wnętrze, wykorzystując do tego celu lustro?

To zdecydowanie jeden z najprostszych i jednocześnie, najbardziej skutecznych oraz funkcjonalnych sposobów, poprzez którego zastosowanie mamy do czynieni a z naprawdę doskonałym rezultatem w postaci optycznego powiększenia różnego rodzaju pomieszczeń. Nie chodzi rzecz jasna o lustro umieszczone w łazience, gdzie zwykle rola tego elementu sprowadza się do narzędzia służącego paniom do perfekcyjnego nałożenia makijażu. Przeciwnie, jest wiele innych miejsc, w których powieszenie, podwieszenie czy dodanie lustra, będzie wiązało się z doskonałym rezultatem wizualnym.

 

Zacznijmy od przedpokoju

Szczególnie w mieszkaniach, w blokach, są to zwyczajowo bardzo małe i wąskie przestrzenie. A gdyby tak nieco oszukać tę ciasnotę? Nic prostszego, bo właściwie wystarczy – podobnie zresztą jest w dłuższych korytarzach, umieścić lustro na jednej z bocznych ścian. Można pójść jeszcze krok dalej, umieścić na ścianie takie lustro, które będzie rozciągnięte na całą długość ściany. Dzięki temu, nie tylko będzie można z łatwością i w funkcjonalny, wygodny sposób przejrzeć się w lustrze

 

Jeden z najpopularniejszych salonowych patentów

Umieszczenie lustra bezpośrednio na ścianie za kanapą – to zdecydowanie jedna z najczęściej wykorzystywanych opcji, która pozwala ugrać optycznie na przestronności wnętrza. Kiedy tafla znajduje się na wysokości nie większej niż 170 centymetrów od podłogi, mamy tę zaletę, że nasz salon czy duży pokój, zyskują jeszcze więcej głębi. Taki efekt w dużym stopniu uzależniony jest od tego, jakiego kształtu lustro właśnie wykorzystamy na ścianie.

Czy warto wieszać lustro obok łóżka?

Jeśli już decydujemy się na instalację lustra w sypialni, trzeba mieć na uwadze jedną bardzo ważną rzecz. Należy je umieścić mając na uwadze, by wysokość była taka, aby nie odbijała sylwetki osoby lezącej w łóżku. Można też pokusić się o taki patent, w którym zawieszenie zwierciadła następuje naprzeciwko okna. Wówczas z kolei mamy dwa plusy. Po pierwsze, optycznie powiększamy sypialnię, a na dodatek, co równie przydatne i korzystne, mamy znacznie lepsze wypełnienie tej przestrzeni światłem. Trzeba tylko zwrócić uwagę, czy promienie słońca, jeśli mamy okna w sypialni od strony wschodniej, nie będą powodowały nadmiernego nasłonecznienia, spotęgowanego w dodatkowy sposób właśnie obecnością lustra. Może to powodować niemały dyskomfort.

Co jeszcze można zrobić?

Na pewno ciekawym rozwiązaniem będzie takie umieszczenie luster, które akcentują ciekawe, jasne elementy wnętrza. Nawet niekoniecznie jasne, wystarczy, że będą kontrastowe, wyraziste i będą nadawały dodatkowego charakteru wnętrzu. Taki efekt można uzyskać na przykład poprzez wykorzystanie lustrzanych drzwi przesuwnych na komodzie czy garderobie. To z kolei powoduje, że nie tylko optycznie powiększymy wnętrze, dodatkowo bowiem nadajemy mu jeszcze więcej charakteru.

 

Patenty z lustrem w tle cechuje naprawdę wysoka skuteczność, dlatego też naprawdę warto podkreślić, ze czasem takie wykorzystanie lustra naprawdę będzie świetnie się sprawdzało. To nie zawsze będzie duży koszt, a jednak niemal w każdym przypadku zyskujemy efekt, o który nam chodzi, a więc optyczne powiększenie przestrzeni.

Post Author: Bednarek Janusz