scena-aktor

Dlaczego scenografia jest tak ważna podczas koncertów muzycznych?

Powiedzmy od razu, że nie chodzi tutaj o kameralne recitale czy jazzowe festiwale, bo tam jakoś scenografia jest elementem mocno pobocznym. Ale gdy już powiemy sobie o kontekstach typowo festiwalowych, typowo konkretnie nastawionych na takie akcje, jak na przykład przykucie uwagi poprzez światło, dźwięk i grę detali, w warunkach większych masowych imprez, no to powiedzmy sobie szczerze.

Scenografia to jest element niesamowicie ważny. Z jednej strony stricte wizualny, a z drugiej stanowiący dopełnienie dźwiękowej uczty na koncercie, gdzie przecież do czynienia będziemy mieli z wieloma czynnikami stanowiącymi o wyróżnikach. No i taka scenografia, to nie jest jakaś tam tektura i kombinowane patenty. To jest w kontekście wydarzeń festiwalowych integralna część, stanowiąca bardzo ważny aspekt show. Ważny pod tym kątem, że jesteśmy naprawdę skoncentrowani na odbiorze oczami rzeczy różnego typu. Takich, które będą przecież jasno mówimy nam, że to co się dzieje, stanowi przeżycie kompletne.

ludzie-koncert

Co się pamięta z festiwali poza ulubionymi koncertami, ukochanymi artystami? Numery – piosenki lub inne utwory, takie bez wokalu, które wywołują w nas emocje. A światła, wizualizacje i scenografia, z tymi emocjami współgrają i kotwiczą nam obraz w taki sposób, ze mamy potem w swojej palecie w wspomnień, obrazek piękny i szczególny totalnie jedyny w swoim rodzaju. To też zresztą będzie się mogło dla nas odbić na konkretnym przekazie, bo przecież takie wspomnienia są nie do podrobienia. Warto wspomnieć też, że jest mnóstwo ludzi, który jeżdżą na festiwale zwracają uwagę na scenografię i oprawę przed wszystkimi. I wcale nie są to jakieś przypadki fanaberii, o nie.

scenografia w katowicach wykonana przez stagedesign.events

To po prostu ludzie, którzy w koncertowym show doceniają każdy aspekt. I wiedzą, że koncert to sztuka, niesamowita dziedzina artystyczna, która idzie w parze z niesamowitymi doznaniami. Z reguły zespoły – największe gwiazdy, mają całe sztaby odpowiedzialne za technikę sceniczną, a w tym również i za scenografię właśnie, co też będzie mogło potem skutkować tak niesamowitymi rzeczami, które dostrzegamy. Więc nie ma się co dziwić, że chcemy chętnie patrzeć na takie piękne, spójne i dopowiadane scenografiami historie.

Post Author: Bednarek Janusz