klasyczne-wnetrze

Czy wykończenia wnętrz to musi być jakaś katorga?

Jest w tym trochę udziwnionego przeświadczenia, bo z jednej strony wykańcza się wnętrza po to, by dać czemuś nowy porządek. Przestrzeni mieszkania, przestrzeni domowej.

A ludzie tak naprawdę myślą chyba, biorąc zbyt dosłownie, że wykończenia owszem, wykończą – ale nie przestrzeń, tylko ich samych. No nie czarujmy się, perspektywa remontu czy generalnego zabierania się za wykończenie jest przez wiele osób odbierana jako sytuacja niesamowicie stresująca i w związku z tym trzeba tu będzie sobie jasno powiedzieć, że mamy do czynienia z sytuacją, w której trzeba byłoby przewartościować trochę spojrzenie na tę całą kwestię. Mianowicie, gdy mamy do czynienia z takim konkretnym zakresem działań, no to przecież jest dosyć logiczne, że będziemy musieli sobie wszystko dobrze zaplanować. Mówi się, że dobry plan to już połowa sukcesu.

Prawdę powiedziawszy, jeśli chodzi o wykończenia wnętrz, no to jest to nieprawda, bo w tym akurat przypadku chodzi o jakieś nawet 80%. nie jest to wcale przesada, bowiem jesteśmy tu świadkami czegoś naprawdę niesamowitego. Gdy jest konkretny plan i projekt, gdy mamy do czynienia z bardzo wieloma zmiennymi, które trzeba ogarnąć, to przecież jest zupełnie oczywistym fakt, że będziemy tu musieli sobie dobrze zorganizować. Dużo też, jeśli nie bardzo dużo, zależeć będzie od komunikacji z fachowcem. My tu jesteśmy odpowiedzialni za to, żeby dać koncept, ale fachowiec powinien też być na tyle dobrze osadzony w realiach, aby konkretnie móc nam pewne rzeczy odradzić i uargumentować to w odpowiedni sposób.

Warto tutaj przyjrzeć się takim rozwiązaniom, które będą mogły naprawdę wszystko dobrze systematyzować. Spisanie umowy, podzielenie na etapy, ogarnięcie wszystkiego krok po kroku zgodnie z jakimiś sensownie nadawanymi wytycznymi. Warto tutaj też przekonać się jeszcze o jednej rzeczy. Tutaj nie jest przecież niczym nadzwyczajnym, że skoro projekt ma dobrą organizację, no to musi mieć też dobre wykonanie. Czyli – wybierajmy konkretnie takie osoby, które będą nam w stanie się przełożyć na bardzo, ale to bardzo dobre rezultaty. Słowem, sprawdzajmy realizacje wcześniejsze, by sprawdzić na ile odpowiada nam styl, albo także po to, żeby po prostu uniknąć ewentualnych przyszłych rozczarowań.

Tekst przy współpracy z obrazynasciany.pl.

Post Author: Bednarek Janusz