drewko

Czy kamera szpiegowska musi… szpiegować?

Żyjemy w dobie cyfryzacji, kiedy to ludzie korzystają z uroków technologii niemal w każdej dziedzinie swojego życia. Z uwagi na to, często w ich posiadaniu są różnego rodzaju gadżety, które ułatwiają życie, albo też pozwalają na wykonywanie czynności do pracy, szkoły czy domu. Jednym z tego typu gadżetów jest mini kamera szpiegowska, która tak naprawdę… wcale nie musi służyć do szpiegowania.

Podstawowe zastosowanie kamerki szpiegowskiej

Naturalnie rzecz biorąc mini kamera szpiegowska jest najszerzej wykorzystywana w branży detektywistycznej. Ze względu na swój niewielki rozmiar, można ją umieścić w najmniej spodziewanym miejscu i nagrać kogoś, na nagraniu kogo naprawdę nam zależy. Jest kompaktowa i nieinwazyjna, co sprawia, że ciężko ją zauważyć – właśnie o to przecież nam chodzi działając w ukryciu i nie chcąc wzbudzać u nagrywanego żadnych podejrzeń.

obiektyw

Alternatywne użycie

Mini kamera szpiegowska wcale nie musi być jednak używana w „niecnych celach”. Z uwagi na jej niską cenę, często kupuje się ją do nagrywania wypadów na miasto czy też uprawiania wszelkiego rodzaju aktywności fizycznych wymagających właśnie minimalizmu i wygody. Te, w przeciwieństwie do dużych kamer, oferuje własnie ten gadżet. Naturalnie rzecz biorąc musimy w tym przypadku pójść na kilka kompromisów i zdawać sobie sprawę z tego, że jakość nagranego obrazu nie będzie najwyższa, a długość materiału również nie będzie przekraczała z góry narzuconego limitu. Kamerka tego typu mimo wszystko jest świetną i niedrogą opcją na spróbowanie swoich sił w świecie wideo. Często jest też wykorzystywana jako forma kontrolowania pracowników, w szczególności zajmujących się dziećmi. To jednak na pewno znamy z filmów!

Podsumowanie

Choć z samej nazwy mini kamera szpiegowska brzmi bardzo specjalistycznie i kojarzona jest chociażby z branżą detektywistyczną, wcale nie musi być stosowana wyłącznie w niej. Można ją wykorzystać w wielu innych sektorach życia i to tak naprawdę zależy od naszej kreatywności, kiedy nam się ona przyda.

Post Author: Bednarek Janusz