kuchnia-biale-meble

Białe meble do kuchni – wady i zalety

Białe meble do kuchni to absolutny hit ostatnich czasów. Ją świeże, dają wrażenie przestronności i pozwalają na prawdziwe szaleństwo w doborze kolorów i dodatków. A jednak biel kojarzy nam się ze sterylnością i niezwykłym porządkiem, który trudno utrzymać w kuchni dużej rodziny. Czy białe meble naprawdę tak dobrze się sprawdzają?

Biel w kuchni nowoczesnej

Biel to najchętniej wybierany kolor do kuchni. Być może dlatego, że pasuje do wielu styli. W odpowiedniej oprawie białe meble są najważniejszym elementem stylu skandynawskiego. Nie może się bez nich obejść romantyczna kuchnia w stylu angielskim. W połączeniu ze szkłem i błyszczącymi płytkami są oczywiście głównym punktem w nowoczesnej, minimalistycznej kuchni.

Biel mebli jest więc uniwersalna. Dobrze łączy się ze szkłem, z matowymi powierzchniami, z błyszczącymi frontami szafek, z betonem, a nawet standardowymi cegłami. Białe meble są idealne w zasadzie wszędzie. I mają naprawdę bardzo wiele zalet.

Zalety białych mebli

Biel nadaje każdej kuchni, nawet najmniejszej i ślepej, wrażenie przestronności i świeżości. Na pewno nie jest przytłaczająca, wręcz przeciwnie, rozjaśnia i sprawia, że wszystko wydaje się znacznie bardziej uporządkowane. Białe meble nadają się także do dużych pomieszczeń, nie sprawiają wrażenia zagracenia, nawet jeżeli jest ich po prostu bardzo dużo. Jeśli meble jeszcze będą miały błyszczącą powierzchnię, kuchnia od razu zrobi się optycznie większa, a to za sprawą odbijania się światła i efektu wizualnego powiększenia przestrzeni.

Dodatkowym atutem jest to, że biel łączy się z każdym kolorem. Dodatki mogą być zarówno żółte, jak i pastelowe, jaskrawe i stonowane, ciemne i w kolorach neonowych. Wybór naprawdę należy do ciebie – biel mebli sprawi, że kuchnia nie będzie tymi barwami przeładowana, wręcz przeciwnie – po prostu świeża i lekka. Na dodatek nie musisz się przejmować, że kuchnia będzie odstawała od innych pomieszczeń w domu. Jeśli zechcesz przeprowadzić remont i zmienić aranżację innych pomieszczeń, w kuchni wystarczy zmienić parę dodatków czy dodać np. takie plakaty do kuchni, by znów idealnie wpasowała się w styl całego mieszkania. Uniwersalność białych mebli są ich zdecydowanie najważniejszą cechą.

Białe meble – najlepsze rozwiązanie?

Aby jednak nie było tak prosto, białe meble mają także mnóstwo wad. Ich minusy są związane właśnie z kolorem, który kojarzy nam się ze sterylnością. No cóż, biel zobowiązuje… w takiej kuchni nie ma miejsca na bałagan, szafki zagracone starymi talerzami i rzeczami osobistymi. Biała kuchnia będzie sprawiała wrażenie przestronnej tylko pod warunkiem, że jej na to pozwolisz i nadmiar bibelotów i drobiazgów po prostu pochowasz z linii wzroku.

Białe meble są złym rozwiązaniem także z tego powodu, że bardziej widać na nich każde zabrudzenie i zarysowanie. Dotyczy to zwłaszcza mebli o błyszczącej powierzchni, na których każdy odcisk palca jest widoczny, a smugi tłuszczu czy pary wodnej mogą zdenerwować nawet mniej perfekcjonistycznie nastawione do życia osoby.

Post Author: Bednarek Janusz