wnetrze mieszkania

Aranżuj bez strachu!

Żar leje się z nieba, a okres urlopowy wre. To nie tylko czas na wypoczynek. Lato to również fantastyczny moment, aby zabawić się w zmianę aranżacji naszych czterech kątów. Oczywiście nie musi to się wiązać ze zrywaniem podłóg, rozmontowywaniem mebli, czy zdejmowaniem kafli. Zmiana aranżacji może być jak to się zwykło mawiać – lekka, łatwa i przyjemna.

Kolory i odcienie.

Rok 2017 przyniósł mnóstwo nowych rozwiązań w kwestii koloru wnętrz. Trendy w stosunku do roku minionego mocno się zmieniły. Obecnie swe żniwo zbiera przywiązanie do natury. Wszelkie odcienie zieleni nawiązujące do bliskości przyrody są jak najbardziej wskazane. Jednym z ciekawych przykładów tego typu rozwiązań kolorystycznych jest motyw azjatyckiej przechadzki po lesie. Dominującą zieleń uzupełnia się o odpowiednio stonowane odcienie szarości. Taka forma kolorystyczna wprowadza do mieszkania wiele harmonii i ładu. W czasie, gdy za oknami zlanych betonem miast występuje masa zgiełku i chaosu warto sprawić, by wasze mieszkanie było azylem i oazą spokoju. Dla osób gustujących w bardziej zdecydowanych barwach świetne połączenie będzie stanowić rześka mięta i jaskrawy żółty, ewentualnie czereśniowy. Te barwy znakomicie nawiążą do zbliżających się wakacji, a zarazem powiększą przestrzeń pomieszczeń. Jest także świetna informacja dla osób lubujących się we wnętrzach alternatywnych, a jest nią gra kontrastów. Aby podkreślić indywidualny charakter mieszkania dobrze jest zaryzykować zestawieniem żywych i wyrazistych barw. Doskonałe połączenie będzie stanowić wybuchowa mieszanka pomarańczowego z fioletem, lub intensywnego fioletu przełamanego cytrusową żółcią. Wszystko można uzupełnić ciekawymi obrazami jak tutaj czy plakatami – więcej plakatów na ściany.

Więcej życia!

Symbolem życia są rośliny, a lato sprzyja ich wegetacji. Zatem, aby jeszcze bardziej podkreślić motywy natury w otoczeniu należy zainwestować w kilka uniwersalnych roślin. W tym przypadku świetną propozycję stanowi begonia bulwiasta świetnie sprawdzająca się na tarasie bądź balkonie. Nie wymaga ona specjalnej opieki i doglądania, a jej kwiat wprawi w osłupienie wielu odwiedzających. Jeśli ktoś ma zamiłowanie do balkonowych tradycji, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby zainwestować w bratki. Choć trendy się zmieniają, bratki pozostają wierne wielu rodzinom, głównie ze względu na występowanie w wielu odmianach, a co za tym idzie – barwach. W efekcie te piękne kwiatki można łączyć kolorystyczne ze ścianami, czy kolorem mebli. Natomiast jeśli dominującą barwą we wnętrzu jest zieleń – świetnym dodatkiem będzie kwiat w odcieniu fioletu. Przykładem może być lawenda mająca właściwości eteryczne i prozdrowotne, lub balkonowa – zwisająca surfinia, która również rewelacyjnie pachnie, a występuję w rozmaitych odcieniach wspomnianego fioletu. Okres jej pełnego rozkwitu, to jakżeby inaczej – maj – październik.

Umebluj się.

Aby zmienić swoje cztery kąty wcale nie trzeba inwestować ogromnych pieniędzy. Zmiana wizerunku pomieszczenia nie musi się wiązać z nowymi meblami – można ciekawie i kreatywnie urozmaicić nowe. W jaki sposób? Wystarczy odpowiednia farba, lub materiał służący obiciu. I w ten oto sposób wysłużona – poblakła szafka może zyskać nowe siły witalne i wizerunkowe. Dla osób odważnych w kwestii wystroju wnętrz ciekawą opcją jest pomalowanie poszczególnych szuflad szafki w różnych odcieniach tego samego koloru. Mogą być one także różnokolorowe – wszystko zależy od pomysłowości. Stary fotel, czy wytarta kanapa również może zmienić swoje oblicze za pomocą materiału, który zmieni barwę, wzór i jakość.

Post Author: Bednarek Janusz